Kupno szeregówki – jak dobrze wybrać mieszkanie ?

Warto wiedzieć

Zakup wymarzonego domu spędza sen z powiek wielu osobom. Jeśli mieszkania w bloku są dla Ciebie za ciasne, a wolnostojące domy za drogie – rozejrzyj się za domem szeregowym. Jest to inwestycja z której na pewno będziesz zadowolony!

 

Szeregówka – zakup z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Przed oględzinami zapoznaj się dobrze z ogłoszeniem. Jest w nim wiele przydatnych informacji, a uważne jego przeczytanie może zaoszczędzić Ci czasu, ponieważ zawiera wiele informacji, które i tak zostaną powtórzone na oględzinach domu. Jeśli odpowiada Ci metraż, układ pomieszczeń i lokalizacja – umów się na wizytę. Zdjęcia praktycznie nigdy nie odzwierciedlają rzeczywistości.

W zależności czy kupujesz szeregówkę z rynku wtórnego czy też z pierwotnego, powinieneś różnorako przygotować się do oględzin . Jeśli wypatrzony przez Ciebie budynek pochodzi od dewelopera zwróć uwagę na stolarkę okienną, bramę garażową, dach oraz umiejscowienie gniazdek elektrycznych. Pomoże Ci to określić czy wykonawca porządnie zrealizował inwestycję. Pamiętaj, że taki dom należy jeszcze wykończyć, co generuje wysokie koszta.

Jeśli budynek sprzedaje rodzina, która w nim mieszkania sprawa wygląda inaczej. Wtedy istnieje ryzyko, iż instalacje szybciej niż w nowym domu będą do wymiany , a układ pomieszczeń nie będzie w pełni odpowiadał oczekiwaniom. Tutaj również warto zwrócić uwagę czy okna są już w nowszej, trzyszybowej technologii oraz na stan łazienek i wyposażenie kuchni.

Gdy jesteś już zdecydowany na zakup spróbuj jeszcze negocjować cenę – warto obniżyć ją o kilka tysięcy które pozwolą Ci na dostosowanie nieruchomości do Twoich potrzeb.

2 thoughts on “Kupno szeregówki – jak dobrze wybrać mieszkanie ?

  1. Zastanawiam się właśnie czy kupić dom od dewelopera czy używany? Cenowo jest spora różnica, ale trochę obawiam się kosztów dodatkowych jakie mogą się pojawić przy domu używanym i nie wiem co zrobić…

Dodaj komentarz