Jak mądrze urządzić dom?

Warto wiedzieć

Z reguły budowa nowego domu wiąże się z kosmicznymi wydatkami, tym bardziej w dużych miejscowościach. Dlatego powinniśmy zadbać o to, aby mądrze go urządzić. Mądrze tzn. tanio, jednocześnie z zachowaniem przestrzeni, harmonii i ładu. Warto zapamiętać, że odpowiednio urządzone mieszkanie nie musi być warte miliony! W tym przypadku pieniądze nie mają aż tak wielkiego znaczenia, a kreatywność, pomysł i oryginalność. Tani dom może zdecydowanie ciekawiej wyglądać, od tego, w który włożono mnóstwo pieniędzy.

Odpowiednia przestrzeń.

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na dobór odpowiednich mebli. Nie muszą być niesamowicie drogie, ważne aby były funkcjonalne, ładnie wyglądające i pasujące do koloru zarówno ścian, jak i podłogi. Ich rozmieszczenie musimy wcześniej dokładnie zaplanować, po to, aby zagwarantować odpowiednią ilość wolnego miejsca. Brak przestrzeni to bardzo częsty błąd, popełniany przez początkowych “architektów”. Wówczas dom wygląda na przepełniony , a nie jest to zbyt atrakcyjne. W przypadku, kiedy mamy dość mały metraż do wykorzystania, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, na meble pozwalające zaoszczędzić miejsce. Są one często wielofunkcyjne, co oznacza, że przykładowo biurko może służyć zarówno jako miejsce, w którym pracujemy, a także jako toaletka dla kobiet, w której mogą przechować swoje kosmetyki. Ciekawym rozwiązaniem może się również okazać chowane łóżko, które to zyskuje coraz większą popularność. Będzie ono idealne, w przypadku kiedy w dzień potrzebujemy więcej wolnej przestrzeni.

Na początku tylko podstawowa elektronika.

Dom mądrze zaprojektowany, nie musi być od razu przepełniony wszelką elektroniką, która jest nam zupełnie nie potrzebna. Powinniśmy zwrócić uwagę tylko na najbardziej potrzebne urządzenia, do których możemy zaliczyć chociażby lodówkę, zamrażarkę, kuchnie indukcyjną bądź gazową, ewentualnie telewizor i komputer do pracy. Dopiero kiedy zdobędziemy więcej gotówki, będziemy mogli zaopatrzyć się w inny, mniej potrzebny sprzęt typu konsola do gier, głośniki, zmywarka, kino domowe, odtwarzacze BLU-RAY, które umilą nam spędzanie wolnego czasu.

2 thoughts on “Jak mądrze urządzić dom?

  1. Jesteśmy na etapie budowy domu i już żałuję że wzięliśmy się za budowę a nie kupili gotowy dom. Ci wszyscy fachowcy i ich nadzorowanie, błędy jakie można popełnić na każdym etapie.. Nerwy, stres, obawa czy starczy środków -szkoda nerwów…

  2. Ja kupiłam gotowy dom od dewelopera i żałuję, wolałabym mieć projekt indywidualnie dobrany do naszych potrzeb. Niestety przez ciągłą prace i wyjazdy nie mogliśmy skorzystać z takiej opcji. Lubie wielkie przestrzenie a w gotowych domach tego nie ma, wszytko jest ściśnięte i wydaje się upchane na siłę..

Dodaj komentarz