Gdzie na wakacje z dziećmi?

Warto wiedzieć

Jeśli zastanawiasz się, gdzie wybrać się na wakacje z dziećmi, odpowiedz sobie najpierw na trzy pytania: Czy zależy Ci na aktywnym wypoczynku? Czy pragniesz odwiedzić miejsce pełne atrakcji turystycznych dla najmłodszych? A może chcesz spędzić urlop relaksując się, leżąc i spacerując? Jeśli odpowiedziałeś sobie na wymienione pytania, przeczytaj poniższe propozycje, które pomogą Ci wybrać odpowiednie miejsca na spędzenie wakacji z dziećmi.

Aktywny wypoczynek w górach

Jeśli chcecie spędzić urlop aktywnie, warto zdecydować się na wyjazd w góry. W Polsce mamy dużo miejsc, które zapewniają nie tylko przechadzkę szlakami, ale również wiele atrakcji dla najmłodszych. Dobrym wyborem są Karkonosze, które oferują lekkie , choć bardzo urozmaicone i ciekawe szlaki. Dodatkowo dzieci zachwycą widoki ze szczytów gór. Zobaczyć tam można piękne skałki o fenomenalnych kształtach, a także interesujących nazwach, jak np. Kotki, Owcze Skały, Końskie Łby… Często nazwy wiążą się z ich kształtem. O skałach krąży wiele legend, które można opowiadać dzieciom podczas wędrówek. W Szklarskiej Porębie oraz Karpaczu jest mnóstwo atrakcji skierowanych typowo dla maluchów. W samym Karpaczu jest Muzeum Zabawek, które zachwyca nie tylko najmłodszych, ponieważ rodzice również świetnie się tam bawią, wspominając swoje dzieciństwo. Szklarska Poręba oferuje Park Dinozaurów, Rodzinny Park Rozrywki Esplanada, cz też parki linowy Trollandia. Ciekawymi miejscami na wakacyjny wyjazd z dzieckiem jest również Beskid Śląski oraz okolice Rabki Zdrój.

Miejsca z atrakcjami turystycznymi dla najmłodszych

W tym punkcie można wymienić mnóstwo miejsc, które oferują atrakcje dla maluchów. Warto się tam wybrać, jeśli pragniemy zapewnić dziecku niezapomniane wakacje. Jedynym z tych miejsc jest Magiczny Ogród w Janowcu. Znajdziesz tam czas na naukę, poznawanie przyrody,a nawet przeniesiesz się do świata bajki. Drugim miejscem na wakacyjny wypad jest Farma iluzji, która mieści przewrócony domek, zaczarowane stoły, lustra, tunele i swoją największą atrakcję- latający domek z balonami. Warto odwiedzić również ZOO we Wrocławiu, a przy okazji Hydropolis. A to tylko kilka propozycji, które oferuje Polska.

Wypoczynek i relaks nad polskim morzem

Jednak najczęściej wybieraną opcją na wakacje z dziećmi jest wyjazd nad morze. Jest to atrakcja dla maluchów, jak i dla rodziców. Dzieci mogą budować zamki z piasku, taplać się w wodzie, a mama z tatą mogą odpocząć i odetchnąć morskim powietrzem. Uwielbianym kurortem jest Jastrzębia Góra, Jastarnia oraz Darłówko. Mieszczą się tam hotele, oferujące wiele atrakcji skierowanych typowo pod najmłodszych.

A może za granicę?

Na wakacje możecie się udać dalej, bo nawet za granicę naszego kraju. Wiele kurortów oferuje ciekawe możliwości na spędzenie czasu z dzieckiem. Wiele hoteli dostosowanych jest pod maluchów. Dlatego może warto rozważyć wyjazd do Włoch, Hiszpanii a może do Niemiec na piękną wyspę, czyli “Tropical Island”?

 

3 thoughts on “Gdzie na wakacje z dziećmi?

  1. Uwielbiam jeździć w Bieszczady, praktycznie jeżdżę tam od małego a teraz zaszczepiam miłość do gór moim dzieciom. Lubią wspinać się po szlakach i podziwiać piękno otaczającej nas natury, bardzo je interesują zwierzęta i i rośliny rosnące w lesie, łąkach i połoninach:) Lubimy aktywny wypoczynek:)

  2. Również jestem zwolenniczką aktywnego wypoczynku niż leżenia godzinami na plaży ale niestety mój mąż wprost przeciwnie – nie nawidzi nigdzie chodzić Trudno nam jest dojść do porozumienia a nie chciałabym abyśmy spędzali wakacji osobno..

  3. Ja z moimi dziećmi jeździmy po parkach rozrywki, co wakacje staramy się odwiedzić przynajmniej 2 takie parki. W każdym jesteśmy minimum 3 dni. Jest to duża frajda dla dorosłych i dzieci Polecam dla dzieci w każdym wieku:)

Dodaj komentarz